Vlakem k moři – objevte kouzlo nočních vlaků do oblíbených přímořských destinací!

Vlakem k moři – objevte kouzlo nočních vlaků do oblíbených přímořských destinací!

Vlakem k moři v roce 2023

Zapomeňte na letadla a auta – vydejte se na cestu k moři vlakem! Vlak nabízí nezapomenutelný zážitek a k moři přijedete odpočatí. Cesta vlakem může být pohodlná a v některých případech i levnější. Zajímavá může být i pro rodiny s dětmi, kdy nejste omezeni počtem a velikostí zavazadel a pro děti bude cesta zajímavé dobrodružství. 

Využít můžete několik přímých spojů z ČR do Chorvatska a Polska. S jedním přestupem se dostanete do Itálie a Chorvatského Splitu. Do Splitu je k dispozici autovlak – takže si s sebou můžete vzít i to auto, nebo motorku.   

Vlakem k moři do Chorvatska

Prozkoumejte chorvatské pobřeží s pohodlnými vlakovými spoji do Rijeky a Splitu. RegioJet nabízí oblíbené přímé spojení z Prahy do Rijeky s návaznými autobusovými linkami do dalších chorvatských destinací. Do Splitu se můžete dostat s jedním přestupem ve Vídni nebo Bratislavě díky spolupráci společností ZSSK a ÖBB. Obě trasy nabízejí komfortní vozy a příjemnou atmosféru na palubě. Vychutnejte si nádherné chorvatské pobřeží a objevte kouzlo jeho malebných měst a pláží.

Autovlak do Splitu

I když letos z České republiky do Splitu neexistuje přímý vlakový spoj, nemusíte zoufat. Sezónní spoj Regiojet sice míří pouze do Rijeky, ale existují možnosti, jak se dostat do Splitu s jedním přestupem. Vaše cesta může vést přes Bratislavu nebo Vídeň, odkud společnosti ZSSK a ÖBB nabízejí noční autovlak až do Splitu.

Toto spojení je v provozu od 3. května do 7. října třikrát týdně. Vlak vyjíždí z Bratislavy v 15:53 a z Vídně ve 18:23 a do Splitu dorazíte následující den v 8:10 ráno. Na zpáteční cestě vlak odjíždí ze Splitu v 17:20 a dorazí do Vídně v 9:24 a do Bratislavy v 11:42. Jízdenky si můžete zakoupit v předprodeji od 29,9 EUR na www.nightjet.com.

Nenechte se odradit jedním přestupem a užijte si pohodlnou cestu vlakem do Splitu, kde vás čeká nádherné chorvatské pobřeží a nezapomenutelné zážitky. 

Autovlakem do Chorvatska s ÖBB a ZSSK
Vlakem z Bratislavy a Vídně do Splitu Čeští turisté, kteří to nemají daleko na Slovensko nebo do Rakouska, mohou využít přímý noční vlak nightjet do Chorvatska. Tímto vlakem rakouské společnosti ÖBB ve spolupráci s Slovenskými železnicemi ZSSK se díky novému spojení pohodlně svezete do oblíbeného pobřežního letoviska Splitu. Vlaky budou

S Regiojetem do Rijeky

RegioJet opět nabízí pro letošní sezonu oblíbené přímé spojení z Prahy do Chorvatska, tentokrát však s cílem pouze v Rijece. Po příjezdu do tohoto malebného přístavního města vás čekají návazné autobusové linky směřující do Puly, Poreče, Bašky a Novi Vinodolski. Pokud se chystáte do Zadaru, Trogiru či Gradace, vystupte z vlaku již v Ogulinu, odkud vyjíždějí autobusy do těchto oblíbených chorvatských destinací.

Toto přímé spojení je k dispozici od 16. června do 30. září, a to třikrát týdně. Pro pohodlnou cestu si můžete vybrat mezi klasickými sedačkovými vozy – kupé, velkoprostorovými vozy, nebo lůžkovým vozem s kupé pro 4 osoby. Během cesty vám budou k dispozici přátelští stevardi a možnost zakoupit občerstvení. Jízdenky začínají na ceně 690 Kč. Více informací o cestě vlakem do Rijeky

Vlakem k moři do Itálie

Projeďte kouzelnou Itálii s nočními vlaky Nightjet (ÖBB), které spojují Vídeň a Mnichov s ikonickými italskými destinacemi. Navštivte věčné město Řím, italskou riviéru v Rimini a Anconě, Ligurské pobřeží s Janovem a La Speziou nebo romantické Benátky. Cestujte v pohodlí lůžkových, lehátkových či klasických sedačkových vůz a objevte bohatou historii, malebné kraje a nezapomenutelné zážitky, které Itálie nabízí. 

Vlakem do Říma

Přímé noční vlaky Nightjet (ÖBB), které spojují Vídeň a Mnichov s věčným městem Římem, poskytují pohodlné lůžkové, lehátkové i klasické sedačkové vozy. Tato spojení jsou dostupná po celý rok, ovšem pozor na letní období. V roce 2023 platí od 10. června do 9. září kvůli stavebním pracím mezi Bolognou a Římem výluka, přičemž vlaky jsou přesměrovány do Rimini a Ancony. Pro další cestu do Říma si pak můžete vybrat rychlovlaky Trenitalia nebo ItaloTreno.

Jízdenky začínají na ceně 29,9 eur a lze je zakoupit online na www.nightjet.com s 6 měsíčním předstihem. Více informací o cestě vlakem do Říma

Vlakem do Rimini a Ancony

V průběhu letních výluk na trase nočního vlaku do Říma přichází ÖBB s atraktivní alternativou – přímým spojením do Rimini a Ancony. Od 10. června do 9. září se každý den můžete z Vídně či Mnichova vydat na italskou riviéru přímým nočním vlakem Nightjet (ÖBB), který vás zavede do srdce těchto malebných pobřežních měst.

Cestující si mohou vybrat mezi pohodlnými lůžkovými, lehátkovými či klasickými sedačkovými vozy, které zaručí příjemnou a klidnou cestu. Jízdenky začínají na ceně 29,9 eur a lze je zakoupit online na www.nightjet.com s 6 měsíčním předstihem.

Nechejte se unést na kouzelnou cestu po italském pobřeží a objevte krásy Rimini a Ancony v pohodlí nočního vlaku Nightjet. Více informací o cestě vlakem do Rimini a Ancony

Vlakem do Janova a La Spezia

Pro milovníky italského Ligurského pobřeží je k dispozici celoroční spojení z Vídně a Mnichova, které zahrnuje zastávky v ikonických městech jako Milán, Janov, Levanto a La Spezia. Tento spoj vám umožní prozkoumat kouzlo italského severozápadu a jeho malebné pobřeží.

Na palubě nočního vlaku si můžete vybrat mezi pohodlnými lůžkovými, lehátkovými či klasickými sedačkovými vozy, které zaručí příjemnou a klidnou cestu. Jízdenky začínají na ceně 29,9 eur a lze je zakoupit online na www.nightjet.com s 6 měsíčním předstihem. Více informací o cestě vlakem do Janova a La Spezie

Vlakem do Benátek

Benátky, perla mezi italskými městy, lákají návštěvníky z celého světa svou romantickou atmosférou, malebnými kanály a bohatou historií. Ať už hledáte nezapomenutelný zážitek nebo jen toužíte po dobrodružství, Benátky jsou ideální destinací. Dostat se sem můžete opět nočním vlakem z Vídně či Mnichova. Spoj je provozován celoročně.

Cestující si na palubě mohou vybrat z pohodlných lůžkových, lehátkových nebo klasických sedačkových vozeň, které zaručí příjemnou a klidnou cestu. Jízdenky začínají na ceně 29,9 eur a lze je zakoupit online na www.nightjet.com s 6 měsíčním předstihem. Více informací o cestě vlakem do Benátek

Vlakem k moři do Polska

Objevte kouzlo polského baltského pobřeží s vlaky z Bohumína, které vás zavedou na atraktivní destinace jako poloostrov Hel, malebnou Lebu a romantický Kolobrzeg. Od 23. června do 2. září využijte denních přímých spojů PKP s lůžkovými vozy, lehátkovými vozy nebo vozy k sezení a nechte se unést krásami baltského pobřeží. 

Vlakem na poloostrov Hel

Poloostrov Hel, perla Baltského moře, láká návštěvníky svými krásnými plážemi, malebnými vesnicemi a pestrým vodním sportem. Denně od 23. června do 2. září můžete vyrazit na toto kouzelné místo vlakem z Bohumína. Po příjemné a pohodlné cestě dorazíte na poloostrov kolem 8 hodiny ráno. Spoj je provozován polskými železnicemi PKP, které nabízí jak lůžkové vozy pro klidný spánek, tak i vozy k sezení. Poloostrov Hel je skvělou destinací pro ty, kteří hledají slunce, moře a nezapomenutelné zážitky na baltském pobřeží. Nechte se unést kouzlem tohoto místa a objevte jeho přírodní krásy a kulturu.  Více informací o cestě vlakem na poloostrov Hel

Vlakem do Leby

Leba, malebné přímořské městečko na břehu Baltu, je ideální destinací pro ty, kteří hledají pohodovou atmosféru, nádherné pláže a bohaté kulturní dědictví. Od 23. června do 2. září můžete využít přímého nočního vlaku PKP, který vás pohodlně dopraví do tohoto kouzelného místa.

Vlak nabízí jak lůžkové vozy pro maximální pohodlí během cesty, tak i vozy k sezení. Leba je ideální destinací pro rodinnou dovolenou, romantický výlet nebo dobrodružství s přáteli. Objevte krásy baltského pobřeží, tajemný pohyb písečných dun a prozkoumejte místní kulturu a tradice. Více informací o cestě vlakem do Leby

Vlakem do Kolobřehu

Kolobrzeg, malebné přímořské město na Baltu, je ideálním místem pro odpočinkovou dovolenou, plnou krásných pláží, lázeňských zařízení a bohaté historie. Od 23. června do 2. září můžete denně vyrazit z Bohumína na toto kouzelné místo přímým nočním vlakem.

Ačkoli tento spoj nabízí pouze vozy k sezení, zůstává zajímavou možností dopravy pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy Kolobrzegu.  Více informací o cestě vlakem do Kolobřehu