Autovlakem do Chorvatska s ÖBB a ZSSK

Autovlakem do Chorvatska s ÖBB a ZSSK

Vlakem z Bratislavy a Vídně do Splitu

Čeští turisté, kteří to nemají daleko na Slovensko nebo do Rakouska, mohou využít přímý noční vlak nightjet do Chorvatska. Tímto vlakem rakouské společnosti ÖBB ve spolupráci s Slovenskými železnicemi ZSSK se pohodlně svezete do oblíbeného pobřežního letoviska Splitu.

Vlaky budou jezdit 3x týdně od 3. května do 4. října 2023, vždy ve středu, pátek a neděli do Splitu a ve čtvrtek, sobotu a pondělí ze Splitu zpětPředprodej je možný 180 dnů před odjezdem vlaku do vyprodání. Jízdenky jsou již v prodeji, zakoupit je nyní lze u ÖBB, ČD a ZSSK.

Výhodou tohoto spoje je také to, můžete využít autovlak a vzít si tak s sebou na dovolenou i svůj vlastní dopravní prostředek, tak abyste se během pobytu v Chorvatsku dostali kamkoliv budete potřebovat.

Z důvodu výluky je v roce 2024 využít autovlak do Splitu pouze s nakládkou / vykládkou ve Vídni. Z Bratislavy jezdí pouze lůžkové vozy.

Průběh cesty

Vlaky nightjet budou vyjíždět tak, aby cesta proběhla přes noc a cestující měli možnost přijet do Splitu i zpět odpočatí a mít před sebou celý volný den. Z Bratislavy budou spoje vyjíždět v 15:26 a poté budou pokračovat do Vídně , kde je letos jediná možno naložit váš vůz nebo motorku. Do Splitu podle jízdního řádu vlak dorazí v 8:20 ráno. 

Ze Splitu vyjíždí vlak v 17:29 a před 9 ráno je ve Vídni a před 11h v Bratislavě. 

Čím do Splitu pojedete?

Ve vlaku ÖBB nightjet do Chorvatska můžete využít místa k sezení, lehátka a lůžka. Pokud se rozhodnete pouze pro sedačku, očekávejte pobyt v šestimístném kupé, 4 nebo 6 místné lehátkové kupé, zatímco lůžko vám umožní větší soukromí a pohodlí.

Vůz pro přepravu automobilů a motocyklů bude letos řazen pouze z/do Vídně.

Služby v nočním vlaku do Splitu

Jak už bylo zmíněno, tento noční vlak nabízí možnost cestování ve vozech k sezení, lehátku, nebo lůžku. Podle toho se dělí také služby, které jsou na palubě k dispozici.

Vozy k sezení

Ve vozdech k sezení si můžete ve vybraných hodinách zakoupit drobné občerstvení, teplé nebo studené nápoje. Vše je možno zakoupit v lůžkovém voze u stewarda. K dispozici je elektrická zásuvka.

Lehátkové vozy

V lehátkové voze budete mít k dispozici jednu láhev balené vody, snídani (káva nebo čaj, pomerančový džus, 1 croissant, housku, sýr, šunku a malé máslo). Další občerstvení je možno si dokoupit. K dispozici je také elektrická zásuvka.

Lůžkové vozy

Lůžkové vozy nabízejí 1 lahev vody, 1 lahev sektu nebo džusu, 1 občerstvení (sladké/slané), snídani (káva nebo čaj, pomerančový džus, 1 croissant, housku, sýr, šunku a malé máslo), hygienické potřeby, ručník, jednorázové papuče. Další občerstvení je možno si dokoupit. K dispozici je také elektrická zásuvka.

Kolik stojí jízdenky a kde je koupit?

Jízdenky jsou v prodeji od 39,90 EUR (k sezení), 59,90 EUR (lehátko) a 74,90 EUR(lůžko) za osobu a směr. Toto říká oficiální text ZSSK. V nabídce ÖBB jsme ale našli i cenu k sezení od 24,9 EUR, lehátko od 49,9 EUR a lůžko od 69,9 EUR. V tomto případě se jedná se o tzv. Sparchiene nabídku. Ta je vždy limitovaná obsazeností vlaku a samotným počtem jízdenek určených na vlak. Ceny jsou stejné jak pro cestu z Bratislavy tak i z Vídně.

Dospělý (limitivaná nabídka) Dítě do 15 let (limitovaná nabídka)
Místo na sezení od 39,90 € 19,90 €
Lehátko v 6-místném kupé od 59,90 € 34,90 €
Lehátko v 4-místném kupé od 74,90 € 39,90 €
Lůžko Triple od 99,90 € 49,90 €
Lůžko Double od 124,90 € 64,90 €
Lůžko Single od 244,90 €
Nabídka jízdenek na www.nightjet.com | ÖBB

Jízdenky již lze zakoupit na eshopu rakouského dopravce – https://tickets.oebb.at/en/ticket a www.nightjet.com , na pokladně ÖBB a také na pokladně ZSSK a Českých drah. Na eshopu ZSSK jízdenky zakoupit nelze.

Jízdní doklady Sparschiene je možné vrátit za následujících podmínek:

 • jízdenku Sparschiene není možno vrátit ani vyměnit
 • částečně využité doklady nelze vrátit ani vyměnit

Ostatní jízdní doklady je možné vrátit za následujících podmínek:

 • do 15 dní před dnem odjezdu vlaku – návratek beze srážky,
 • do 15 dní před dnem odjezdu vlaku – návratek beze srážky,
 • 14 dní až 1 den před odjezdem vlaku – srážka 50 % z ceny, min. 15 EUR,
 • v den odjezdu a později není možné jízdní doklady vrátit.
 • v den odjezdu a později není možné jízdní doklady vrátit.

Autovlak do Splitu

V roce 2024 je z důvodu výluk možno využít autovlak pouze z/do Vídně.

Autovlak na nádraží ve Vídni.

Cena za auto začíná na 49,9 EUR, za motorku od 24,9 EUR. Cena ze jeden směr. Pro přepravu motocyklu nebo auta je nutně striktně splnit podmínky přepravy, které jsou uvedeny níže.

Stejně jako cestující bez auta, má cestující s autem či motorkou možnost si zvolit jízdu ve tří, dvou a jednolůžkovém kupé. Cena se podle toho následně adekvátně navyšuje.

Maximální povolené rozměry přepravovaných vozidel:
 • maximální délka vozidla: 530 cm,
 • maximální šířka vozidla: 205 cm,
 • max. šířka střechy na horní plošině: 130 cm,
 • max. výška vozidla: v závislosti na jeho umístění. Jedno vozidlo do výšky 167 cm, ostatní do výšky 158 cm.

Nakládka a vykládka vozidla

Vozidla si nakládá každý cestující sám za asistence zaměstnance železnice. Pro přepravu motorek je nutno mít vlastní popruhy k zajištění během přepravy.

Časy nakládky a vykládky:

Bratislava
Nakládka: v roce 2024 není nakládka v Bratislavě možná
Vykládka: v roce 2024 není vykládka v Bratislavě možná

Vídeň
Nakládka: 16:35
Vykládka: po příjezdu

Split
Nakládka: 15:00
Vykládka: popříjezdu

Veškeré informace na stránkách ZSSK

Split | ZSSK
IDeme s rodinou od 3. 5. 2024…

Nádraží ve Splitu a co dělat v okolí

Vlaky do Splitu přijedou na místní největší nádraží s názvem Split – Predgrade, které leží přímo ve městě. Hned vedle nádražní haly leží autobusové nádraží, odkud vyjíždí autobusy do mnoha chorvatských destinací. Za dalších pět minut vlak zastaví ve své cílové stanici Split, která se nachází přímo u přístavu.  Ze Splitského přístavu také vyplouvá množství trajektů na okolní ostrovy.

Zůstat můžete také v samotném Splitu, v jehož blízkém okolí leží mnoho krásných pláží a večer si můžete užít atmosféru chorvatského pobřežního města. Vypravit se můžete také za nespočtem antických památek, například Diokleciánovým palácem.