Vlakem do Milána

Vlakem do Milána

Vlakem do Milána v roce 2024

Jedním z NighJetů, které vyrážejí z Rakouska a Německa do Itálie je i přímý spoj do Milána. Nastoupit můžete po cestě z Mnichova a Vídně a do Milána dorazíte před 8 hodinou ranní. 

Tak jako u ostatních nočních vlaků, které provozuje Rakouské ÖBB máte k dispozici komfortní lůžkové a lehátkové vozy a také vozy k sezení. Spoje jsou provozovány denně a vlak pokračuje až do La Spezie.

Milán je jedno z největších měst v Itálii a také jedno z nejvýznamnějších kulturních a ekonomických center Evropy. Jeho historie sahá až do antické doby, kdy byl osídlen Kelty, a později se stal významným římským městem. Dnes je Milán známý především jako hlavní město Lombardie, jedné z nejbohatších oblastí Itálie, a jako mezinárodní centrum módy a designu. Město je domovem řady slavných památek, jako je katedrála svatého Martina, hrad Sforzesco, nebo slavné divadlo La Scala. Milán je také centrem italského fotbalu, protože zde sídlí dva z nejslavnějších klubů na světě – AC Milán a Inter Milán.

Průběh cesty

Do Milána se můžete vydat z Mnichova a Vídně. Ve Villachu (Rakousko) se vozy spojí a pokračují dále do Itálie. Příjezd do Milána je v 7:44 ráno a vystoupíte na nádraží Milano – Rogoredo. Vlakové nádraží Milano Rogoredo je moderní dopravní uzel nacházející se v jihovýchodní části italské metropole Milán. Bylo otevřeno v roce 1996 a od té doby se stalo důležitým místem pro regionální i mezinárodní železniční spoje. Vlaky zde jezdí nejen po vnitrostátní síti, ale také do řady evropských měst, jako jsou Ženeva, Curych, Mnichov nebo Vídeň. Milano Rogoredo je navíc propojeno s městskou hromadnou dopravou a lze jej snadno dosáhnout autobusem nebo metrem. Nádraží nabízí moderní a pohodlné zázemí pro cestující, včetně obchodů, restaurací a informačních center.

Vlakem do Milána NJ 233 Vídeň - Milano NJ 235 Milano - Vídeň
Vídeň Hbf 19:18 09:04
Vídeň Meidling 19:25 08:57
Verona Porta Nuova 05:51 22:58
Milan Rogodero 07:47 21:26
Vlakem do Milána NJ 40295
Mnichov - Milano
NJ 40235
Milano - Mnichov
Mnichov Hbf 20:10 09:22
Salzburg Hbf 22:02 06:49
Verona Porta Nuova 05:53 22:58
Milan Rogodero 07:47 21:26

Jaká cesta vlakem je?

Pokud se rozhodnete cestovat vlakem do Milána, budete mít na výběr mezi třemi různými variantami cestování. Nejlevnější možností je cesta na sedačce, která je vhodná pro ty, kteří nepotřebují extra pohodlí. Středně drahou variantou je cesta v lehátkovém voze, který je rozdělený na 4 a 6 místné kupé. Tyto lehátkové vozy nejsou vybaveny sprchou, ale poskytují relativní dostatek prostoru pro cestující. Nejluxusnější a nejdražší variantou je cesta v lůžkovém voze, kde si můžete vybrat mezi 3 místným, dvoumístným nebo single lůžkem. Tyto lůžkové vozy jsou vybaveny sprchou a také poskytují skvělou snídani pro cestující.

Kolik stojí jízdenky a kde je koupit?

Jízdenky lze zakoupit nejen na pokladnách a eshopu Rakouských drah (ÖBB), ale i na eShopu Českých drah (ČD). Předprodej jízdenek začíná 180 dní před datem odjezdu, takže je dostatek času na plánování vaší cesty. ALE – ceny jsou kontingentovány, tedy že je určen počet jízdenek pro každou cenovou hladinu. To znamená, že čím dříve si jízdenku zakoupíte, tím vyšší šanci máte na nižší cenu.

CENY V EUR SPARSCHIENE OD
Místo k sezení 34,9 EUR
Lehátko T6 49,9 EUR
Lůžko T3 79,9 EUR

Storno podmínky

Jízdenky se slevou Sparschiene

Tyto jízdenky není možno vrátit ani vyměnit! Jízdenka je vázaná na osobu.

Ostatní jízdenky

Zrušení je možné bezplatně do 15 dnů před dnem platnosti. Poté, až do dne předcházejícího 1. dni platnosti, se platí storno poplatek za osobu ve výši 50 % ceny jízdenky, nejméně však 15 eur.