Vlakem do Švýcarska

Vlakem do Švýcarska

Pro všechny, kteří chtějí využít vlak jako ekologický způsob dopravy, České dráhy vypravují do Švýcarska dvě noční vlakové spojení. Obě vyjíždějí z Prahy v přibližně ve stejný čas a také podobně přijíždějí do Curychu. Každý spoj ale jede jinou trasou – jeden přes Rakousko a druhý přes Německo. Rozdíl je při cestě zpět, kdy spoj přes Německo odjíždí z Curychu dříve a také dříve přijíždí do Prahy. A rozdíl je také v ceně – spojení přes Rakousko je podstatně levnější.

Spojení přes Rakousko nabízí možnost využít lůžkový vůz. Součástí vlaku je také restaurační vůz (řazen je mezi Prahou a Lincem), kde si můžete objednat skvělé jídlo  a pití od společnosti JLV. Tento vlak odjíždí z Prahy v 18:21 a přijíždí do Curychu v 8:20. Z Curychu zpět do Prahy odjíždí ve 21:40 a přijíždí do Prahy v 10:39 následující den. Cena včetně lůžka stojí od necelých 1400 korun.

Spojení přes Německo nabízí větší flexibilitu v možnostech cestování, kdy je k dispozici lůžkový, lehátkový a vozu k sezení. Stejně jako v předchozím případě je i zde součástí vlaku restaurační vůz (mezi Prahou a Lipskem). Tento vlak odjíždí z Prahy 18:25 a v Curychu je 10:08. Zpět z Curychu odjíždí 19:59 a v Praze je v 9:38. Ceny jsou od 1700 Kč za místo k sezení a od 2200 Kč za lůžko.