Vlakem do Říma

Vlakem do Říma

Vlakem do Říma v roce 2024

Od 8.6.2024 do 7.9.2024 je linka mezi Vídní/Mnichovem a Římem uzavřena z důvodu výluk. Mimo vlaků do Říma je zavedena sezńní linka do Rimini.
Nočním vlakem je možno cestovat do Bologni a dále pokračovat rychlovlaky Trenitalia nebo ItaloTreno.

Řím, hlavní město Itálie, je jedním z nejdůležitějších historických a kulturních center světa. Je plný antických památek, jako jsou Koloseum, Fórum Romanum a Pantheon, a také mnoho krásných kostelů, jako jsou Bazilika svatého Petra nebo Kaple svatého Jana na Lateráně.

Navštívit Řím znamená procházet se ulicemi plnými historie a architektury, které zahrnují gotické katedrály, barokní paláce a renesanční fontány. Město je také plné muzeí, galerií a parků, kde můžete strávit volný čas.

Jak realizovat svůj výlet do Říma vlakem a zároveň si užít třeba krásu Vídně?  Z Česka se můžete dostat do Vídně pohodlně vlakem s Českými drahami nebo Regiojetem, které nabízejí nákup jízdenek přes svůj eShop. Z Vídně jako do Benátek využijete noční vlak do Říma. Cestování nočním vlakem nabízí tři možnosti – cestu na sedačce, lehátkové kupé nebo lůžkové vozy. Každá z nich nabízí různý komfort a cenu, takže si můžete vybrat tu nejvhodnější pro vaše potřeby.

Průběh cesty

Pokud plánujete cestu z Vídně do Říma, vezměte v úvahu, že odjezd nočního vlaku EN 40233 je v 19:23. S ohledem na možné zpoždění z Prahy (například kvůli srážce s osobou, která může prodloužit mimořádnost až na 2-3 hodiny), doporučujeme si nechat rezervu v cílové stanici. Doporučujeme tak neplánovat příjezd do Vídně později než 15 hodinu.

Mezi Florencií a Vídní probíhají rozsáhlé výluky. Proto je u některých spojů naplánován pozdější příjezd do Říma (klidně i okolo 11 hod) a také dřívějšího odjezdu z Říma (např v 16 hod). Toto má vliv i na možnost, jak zakoupit jízdenky.
Vlakem do Říma EN 40233 Vídeň - Řím EN 40294 Řím - Vídeň
Wien Hbf 19:18 09:04
Wien Meidling 19:25 08:57
Bologna Centrale 05:44 23:21
Firenze S.M.N 06:55 22:08
Roma Termini 09:10 20:17

Jaká cesta vlakem je?

Pokud se rozhodnete cestovat vlakem do Říma, budete mít na výběr mezi třemi různými variantami cestování. Nejlevnější možností je cesta na sedačce, která je vhodná pro ty, kteří nepotřebují extra pohodlí. Středně drahou variantou je cesta v lehátkovém voze, který je rozdělený na 4 a 6 místné kupé. Tyto lehátkové vozy nejsou vybaveny sprchou, ale poskytují relativní dostatek prostoru pro cestující. Nejluxusnější a nejdražší variantou je cesta v lůžkovém voze, kde si můžete vybrat mezi 3 místným, dvoumístným nebo single lůžkem. Tyto lůžkové vozy jsou vybaveny sprchou a také poskytují skvělou snídani pro cestující.

Kolik stojí jízdenky a kde je koupit?

Jízdenky lze zakoupit nejen na pokladnách a eshopu Rakouských drah (ÖBB), ale i na eShopu Českých drah (ČD). Předprodej jízdenek začíná 180 dní před datem odjezdu, takže je dostatek času na plánování vaší cesty. ALE – ceny jsou kontingentovány, tedy že je určen počet jízdenek pro každou cenovou hladinu. To znamená, že čím dříve si jízdenku zakoupíte, tím vyšší šanci máte na nižší cenu.

Obecně se poslední roky ceny zvyšují. Na druhou stranu, i přes zvýšení cen jsou spoje poměrně dost využívané.

Pokud je na vámi vybraný spoj naplánovaná výluka, je nyný možnost zakoupit jízdenku pouze na www.nightjet.com nebo na pokladně ÖBB v Rakousku. Čské dráhy na eShopu ani na pokladně na takéto spoje jízdenky neprodávají. Důvodem je možnost změny jízdního řádu (času příjezdu nebo odjezdu). Při nákupu na nightjet.com jste na tuto skutečnostu pozornění a dopravce od vás bude požadovat (i při zakoupení na pokladně ÖBB) emailovou adresu a telefonní kontakt. Při změně jízdního řádu budete o této skutečnosti informováni.
Ceny v EUR Sparschiene od
Místo k sezení 34,9 EUR
Lehátko T6 69,9 EUR
Lůžko T3 89,9 EUR

Storno podmínky

Jízdenky se slevou Sparschiene

Tyto jízdenky není možno vrátit ani vyměnit! Jízdenka je vázaná na osobu.

Ostatní jízdenky

Zrušení je možné bezplatně do 15 dnů před dnem platnosti. Poté, až do dne předcházejícího 1. dni platnosti, se platí storno poplatek za osobu ve výši 50 % ceny jízdenky, nejméně však 15 eur.

Vysokorychlostní vlaky Trenitalia a ItaloTreno

Vysokorychlostní vlaky v Itálii, známé také jako Frecce, jsou oblíbeným a efektivním způsobem dopravy pro místní obyvatele i turisty. Tyto vlaky jezdí rychlostí až 300 km/h a spojují hlavní města v celé zemi, například Řím, Florencii, Milán a Benátky. Nabízejí pohodlný a komfortní způsob cestování s vybavením, jako je Wi-Fi a stravování na palubě.

Hlavním provozovatelem vysokorychlostních vlaků v Itálii je společnost Trenitalia. Její vlaky Frecciarossa, což v italštině znamená “Červený šíp”, jsou nejrychlejší a nejluxusnější variantou. Tyto vlaky dosahují maximální rychlosti 300 km/h a nabízejí služby v první, prémiové a business třídě. Mají také palubní vybavení, jako jsou elektrické zásuvky, Wi-Fi a restaurační vůz. Trenitalia provozuje také vlaky Frecciargento a Frecciabianca, které jsou o něco pomalejší, ale stále nabízejí pohodlný a komfortní způsob cestování.

Dalším provozovatelem vysokorychlostních vlaků v Itálii je společnost ItaloTreno. Je to soukromá společnost a jezdí po stejných tratích jako Trenitalia. Vlaky společnosti Italo, známé pod názvem Italo, jsou navrženy tak, aby byly pohodlnější než vlaky společnosti Trenitalia, s vybavením, jako je bezplatné wi-fi připojení, palubní portál a větší prostor pro zavazadla. Nabízí také různé třídy, například Prima, Club a Smart, a má flexibilnější systém jízdného než Trenitalia. Vlaky Italo jsou dobrou alternativou pro cestující, kteří hledají větší pohodlí a flexibilitu při cestování vysokorychlostním vlakem v Itálii.

Rychlovlaky na trase Bologna - Řím

Při porovnávání možností vysokorychlostních vlaků mezi Boloňou a Římem nabízí společnosti Trenitalia i ItaloTreno časté a pohodlné spojení. Vlaky Frecciarossa společnosti Trenitalia jsou nejrychlejší variantou s dobou jízdy přibližně 1 hodina a 10 minut. Nabízejí různé třídy a vybavení na palubě, například Wi-Fi a restaurační vůz. Na druhé straně vlaky ItaloTreno Italo rovněž nabízejí pohodlnou a rychlou variantu s dobou jízdy přibližně 1 hodina a 15 minut. Trenitalia i ItaloTreno nabízejí několik odjezdů denně, takže cestující si snadno najdou vhodný čas odjezdu. Volba mezi těmito dvěma vlaky nakonec závisí na prioritách cestujícího, jako je pohodlí, cena jízdného a vybavení.