Vlakem na hokej

Vlakem na hokej
Lokomotiva Vectron k příležitosti letošního Mistroství světa v ledním hokeji. Autor: Leszek Matula | https://twitter.com/LeszekMatula

Rok 2024 slibuje pro milovníky hokeje z celého světa a hlavně z České republiky jeden z nejlepších za poslední dobu. Už v následujících týdnech se můžeme těšit na České hokejové hry 2024 ze série Euro hockey tour a následně pak na vrchol sezóny v podobě mistrovství světa v ledním hokeji 2024 v Praze a Ostravě.  A pokud patříte mezi fanoušky zámořského hokeje, už v říjnu budete moci vyrazit na zápasy NHL, které se odehrají  v Praze.

EHT - Betano hockey games 2024

Přípravu na světový šampionát konaný tento rok v České republice zakončí hokejisté aktuální ročník Euro Hockey Tour pod názvem Betano Hockey Games v brněnské Winning Group Aréně. Turnaj proběhne od 2. do 5. května a představí se na něm čtyři reprezentační výběry z Česka, Finska, Švédska a Švýcarska.

Na Betano Hockey Games 2024, jako posledním turnaji EHT, dojde k vyhlášení konečného pořadí celého seriálu.

Vstupenky na tento šampionát zakoupíte zde: https://ceskyhokej.enigoo.cz/app/betanohockeygames/events

Na zápasy České hokejové reprezentace můžete zvolit pohodlnou cestu vlakem. Z důvodu předpokládaného zvýšeného zájmu o cesty do Brna a z něj, ve dnech 2., 4. a 5. května doporučujeme zakoupit místenky.

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024

2024 IIHF ICE HOCKEY

O necelý týden později zažijeme vrchol hokejové sezóny. Po devíti letech se vrací pořadatelství hokejového šampionátu do České republiky. Praha O2 aréna a ostravská Ostravar aréna budou od pátku 10. května do neděle 26. května dějištěm utkání národních týmů. Reprezentace České republiky odehraje své zápasy v pražské O2 Aréně. Na všechna utkání reprezentace vypraví České dráhy mimořádné vlaky SC Pendolino, určené výhradně pro návštěvníky hokeje. Tyto mimořádné spoje dovezou fanoušky z Ostravy Olomouce a Pardubic nejen na zápasy domácího týmu, ale také je dopraví zpět domů. Na tyto vlaky je možné zakoupit jak balíčky se vstupenkami na zápas domácího týmu, tak samostatné jízdenky pro držitele vstupenek. Jejich nákup je možný na webu Vlakem na hokej.

Pro fanoušky Slovenské reprezentace, kteří odehrají zápasy základní části v Ostravě, nabízí slovenský dopravce ZSSK nabídku speciálních vlaků z Košic a možnost koupě vstupenek na zápasy slovenské reprezentace zde: Vlakem na hokej sk

Odkazy na dopravce České dráhy, Regiojet či eshopu Leo express

Pokud se nechcete vázat na jednoho dopravce, využít můžete i nabídku jízdenek Oneticket.