Levné jízdenky do Německa

Levné jízdenky do Německa

Vlakem do Německa - tipy na levné jízdenky

Vlakem do Německa levněji než autem a letadlem? V některých případech to jde! Pokud si jízdenky zakoupíte alespoň pár dnů před odjezdem a vyberete si správný spoj, můžete se vypravit do velkých německých měst levněji, než třeba z Prahy do Ostravy. 

Levné jízdenky do Berlína

Do Berlína vlakem z Prahy za necelých 400 Kč včetně místenky! Z Děčína to samozřejmě vyjde ještě levněji (350 Kč), z Brna zase trochu dráž (500 Kč). Abyste dostali tuto cenu, vyberte si první ranní vlak z Prahy s odjezdem 6:28. Součástí tohoto spoje je i jídelní vůz, takže nasnídat se můžete až ve vlaku. V Berlíně budete za 4 hodiny a 14 minut, lehce před 11. hodinou. Akorát na oběd.


Levné jízdenky do Drážďan

Stačí vám Drážďany? Stejným spojem jako do Berlína a levněji. Tedy za 250 Kč z Prahy.Doba jízdy je 2 hodiny a 22 minut. V Drážďanech budete před 9 hodinou ranní. Ideální na curry wurst, protože jste přece snídali ve vlaku, do oběda relativně daleko a s prázdným žaludkem se po městě špatně chodí.
Vlaky do Drážďan (a samozřejmě i do Berlína) jezdí co dvě hodiny. Pokud si chcete trochu přispat, další spoje zakoupíte od 475 Kč.


Levné jízdenky do Mnichova

Do Mnichova provozuje vlaky ve spolupráci s ČD dopravce Die Länderbahn. Cena z Prahy je od 395 Kč. Doba jízdy necelých 6 hodin a jízdenky za tuto cenu jsou s odjezdem z Prahy v 5:35 a 7:35. Tyto spoje nemají jídelní ani bistro vůz a obecně se nejedná o úplně nejlepší vlakové spojení. Ale pokud potřebujete směr Mnichov, je to za tuto cenu dobrá volba. Před odjezdem ale sledujte výluky, které jsou na této trase poměrně časté. 


Levné jízdenky do Frankfurtu

Z Prahy do Frankfurtu s jedním přestupem. Za krásných 500 Kč. Doporučujeme zakoupit místenku i na ICE z Drážďan, takže vlastně za 575 Kč. Doba jízdy je 8 hodin a 8 minut. Na přestup v Drážďanech máte čas přes hodinu, takže jej stihnete i s menším zpožděním původního vlaku. V Drážďanech nastoupíte na ICE a o půl třetí odpoledne jste ve Frankfurtu. 


Levné jízdenky do Hamburku

Za 500 Kč (575 Kč s místenkou na ICE) se dostanete z Prahy i do Hamburku. V Berlíně máte na přestup 24 minut (tohle vám standardně navrhne vyhledávač). Jelikož je nádraží v Berlíně dost velké a můžete mít zpoždění, doporučujeme si čas na přestup prodloužit a v eShopu ČD si posunout odjezd o jeden až dva vlaky – tohle je na vás. Cena, pokud vyrazíte v 6:28 z Prahy, zůstává stejná.


Levné jízdenky do Norimberku

Poslední nabídka je trochu komplikovanější – má dva přestupy. Do Norimberku za 425 Kč se vypravíte s přestupem v Chebu a Marktredwitzu. Doba jízdy je 4:45 minut (pokud vám to neujede v Chebu). Pokud budete mít zpoždění už do Chebu, nezbude vám než počkat na další spoj. Tím přijedete asi o hodinu později.