Vlakem do Varšavy

Vlakem do Varšavy

Vlakem do Varšavy v roce 2024

Přímé spoje do Varšavy nabízí z České republiky pouze České dráhy. Cestovat můžete denními spoji a také jeden noční spoj. 

Doba jízdy denních spojů je z Bohumína okolo 4 hodin, z Břeclavi 6 a půl hodiny a z Prahy 8 a půl hodiny. Noční spoj vyjíždí po 22 hodině z Prahy a ve Varšavě je po 9 hodině ráno. Zpět z Varšavy vyjíždí před půl 8 večer a v Praze je o půl 8 ráno. 

Denní přímé spoje

Spoje EuroCity (EC)

Denní spoje mezi Českou republikou a Varšavou jsou poskytovány vlaky EuroCity (EC), které nabízejí vozy 1. a 2. třídy s kupé i velkoprostorovými sedadly. Na území Polska je povinná rezervace místa k sezení. Vlaky jsou vybaveny bistro nebo restauračním vozem, bezdrátovým připojením k internetu (na území ČR a v některých vozech), přípojkou 230 V pro nabíjení elektronických zařízení, oddílem pro samostatně cestující ženy a vůz/oddíly pro cestující s dětmi do 10 let. Pro přepravu jízdních kol je nutná povinná rezervace místa. V neposlední řadě je k dispozici vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou.

Noční přímé spoje

EuroNight (EN)

v nočních spojích jsou řazeny vozy 2. vozové třídy k sezení, lehátkové a lůžkové vozy. Rezervace míst je povinná. Ve vlaku se také nacházejí vozy s přípojkou 230 V pro dobíjení zařízení.

Pro cestující v lůžkových vozech s servisem JLV je na výběr z oddílů Economy se společnou sprchou a WC nebo Deluxe s vlastní sprchou a WC (v kupé). Kupé je možno využít ve variantách jednolůžkových, dvoulůžkových nebo třílůžkových a kupé jsou s klimatizací. Kromě toho jsou oddíly oddělené pro muže a ženy. Služby na palubě zahrnují povlečená lůžka, hygienické balíčky, snídaně servírované průvodcem JLV a možnost objednání jídla a nápojů z jídelního lístku. 

Lehátkové vozy nabízí smíšená kupé se společným WC. Sprchy nejsou v tomto voze k dispozici. Kupé jsou ve variantě 4 a 6 lůžkových variantách. Lehátko jsou oproti lůžku užší a je nutno si je sám povléct (povlečení k dispozici). 

Průvodce dbá na dodržování nočního klidu a bezpečnost a je přítomen po celou noc.

Ceny a nákup jízdenek

Jízdenky lze zakoupit online na eShopu ČD – www.cd.cz a na mezinárodních pokladnách ČD.

Ceny denních spojů
Jednosměrné jízdenky zakoupíte

  • od 361 Kč včetně místenky (z Ostravy),
  • od 490 Kč včetně místenky (z Břeclavi),
  • od 490 Kč včetně místenky (z Prahy).

Ceny nočních spojů

  • Praha – Varšava: od 929 Kč (místo k sezení), od 1172 Kč (lehátko) a od 1533 Kč (lůžko)
  • Ostrava – Varšava: od 671 Kč (místo k sezení), od 914 Kč (lehátko) a od 1275 Kč (lůžko).